grzegorz_b (grzegorz_b) wrote in peaceinukraine,
grzegorz_b
grzegorz_b
peaceinukraine

Цей день в історії

1596 — народився Богдан Хмельницький, український гетьман, очолив Національно-визвольну війну 1648–1657 рр. (Хмельниччину)

1709 — полки Карла ХІІ та Івана Мазепи почали штурм Веприка. Веприк капітулював.
Король дотримав дану раніше оборонцям обіцянку - відпустив росіян і на додачу видав кожному полоненому по 10 польських злотих.

1846 — в Переяславі у маєтку свого друга Андрія Козачковського Тарас Шевченко написав свій знаменитий «Заповіт».

1846 — у Києві створено Кирило-Мефодіївське товариство.

1898 — народився Сосюра Володимир Миколайович, український поет, один з найяскравіших ліриків в українській літературі.

1919 — перший іхтамнєн: нота-відповідь Раднаркому Росії (Г.Чичеріна) на ноту уряду УНР з приводу військової агресії Радянській Росії проти України: «Родянська Росія не воює проти УНР і російських військ (Червоної Армії) в Україні немає».

1928 — вперше в історії багатонаціональних держав Європи у Польщі сформовано виборчий блок національних меншин — представники українських, білоруських, німецьких та єврейських національних партій.

1938 — Стус Василь Семенович, український поет. Був засуджений не без участі Мертвечука, загинув в радянському концтаборі пад Перм'ю.

2015 — Литва зупинила на своїй території мовлення російських державних телеканалів РТР Планета, РенТВ та НТВ-Мир — за перекручення інформації про події в Україні.


Tags: цей день в історії
Subscribe
promo peaceinukraine january 8, 08:00 2
Buy for 20 tokens
1570 — Іван Грозний з військом увійшов у Новгород і почав винищення населення міста, див http://grzegorz-b.livejournal.com/587975.html і http://grzegorz-b.livejournal.com/592277.html 1654 — у Переяславі генеральна військова рада, яку скликав гетьман Богдан Хмельницький, вирішила створити…
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic
  • 0 comments