taraskazkar (taraskazkar) wrote in peaceinukraine,
taraskazkar
taraskazkar
peaceinukraine

Орки майбутнього будуть називатися ельфами...

Оригинал взят у taraskazkar в Орки майбутнього будуть називатися ельфами...
Взагалі то я погано ставлюся до російської літератури загалом і її авторів персонально.
Але будучі людиною толерантною ;)) допускаю що там можуть бути цікаві й талановиті митці, заживо закопані в цій величезній купі сміття. Мені ліньки розгрібати її самотужки, тому частіше гарні книжки знаходять мене самі, а не я їх. Так сталося і того разу. Я зустрів відмінний твір ! російського !! сучасного !!! автора, ще й жанру фентезі !!!!!

Але почалося все, як завжди, з кошерної книги класика і засновника цього жанру Толкінга "Володар кілець" (не перстнів, взагалі доцільніше були перевести "колець" по аналогії з церквою або цирком, що в основі своїй мають римське циркус - коло).
Всі дивувалися що я, такий любитель літератури, і не читав таакого класичного твору. Придбав я собі той ельфійський талмуд, прочитав - не сподобалося. Всі дивуються ще більше. Як так?! Всім подобається тобі ні. Перечитав. Та ж сама хуйня...

Ні, я розумію, як важливо хлопчині, що сидить в окопі на якійсь черговій світовій війні уявляти себе хоббітом а ворога, який пре на нього орками... Можливо, це навіть допоможе йому не всратися, коли його будуть вбивать. Але до ородруїна він точно не дійде, а якщо й повернеться в свій милий шир, навіть героєм, то все одно не переможцем, а лише вижившим... Не кажучи вже про те що реальні військові втрати значно перевищують книжкові. Проте це не додавало вістів тій священній книзі шанувальників ельфів, скоріше навпаки.

Однак скоро мене знайшов твір (рос): Кирилл Еськов "Последний кольценосец". 
ООооо! Я був в таакому захваті що перечитав цю книгу вже тричі! Що буває зі мною вкрай рідко. І дууже її всім рекомендую. Це книга-тренінг. Але читати її можна лише якщо ви знайомі з володарем кілець, бо вона повністю, от і до, базується на ньому. Є продовженням. Але дуже специфічним.

Це книга написана від імені програвших у тій війні "фашистів": назгулів, орків, тролів, сарумана і людей що їх підтримували. В ній весь володар кілець перевернутий догори дригом і вивернутий потрохами назовні.
Орки виявляються славними малими, назгули добрим таємним орденом, імперія Саурона - не імперією, а об'єднанням вільних народів, що шанують високі технології і свободу вибору та віросповідання, й таке інше. 
Натомість Гендальф - інтриган, що захопив силою владу в раді чарівників, ельфи - церковники і сили зла, що відправляють інших вбивати один одного і тягати для них каштани з вогню, самі лишаючись чистенькими, король що повернувся через тисячі років - їх агент, а його легендарний меч не більше ніж звичайнісінька підробка, як, можливо, і сама легенда... А хоббіти взагалі вигадані персонажі, які то й участі у війні не приймали. 
Їх ціль знищити технологічний світ і його мешканців, повернувши їх в епоху релійного мороку і середньовіччя.

Аналогія дуже проста: якщо "володар" - історія написана переможцями, то "останній" - історія тих хто програв ту війну.
І ви знаєте що дивно (чи якраз не дивно ;)) , так це те що друга версія, будучі коротшою, лаконічнішою, цільнішою, без протиріччь і нестиковок, створює враження правди, а перша, особливо після знайомства з протилежною точкою зору, навпаки видається цілковитою брехнею і пропагандою...

Рекомендую, братики й сестрички. Це допоможе поглянути на наш світ іншими очима й з'ясувати таки нарешті на чиїй же ми стороні.

"Нєт рєбята всьо нє так, всьо нє так рєбята ..." (с) (Це)


Tags: ирония/юмор
Subscribe
Buy for 20 tokens
Лариса Вакульницька зробила велику роботу й розшифрувала свідчення на суді колишнього міністра оборони М. Коваля. Прочитайте, хто любить уважно читати і думати. 1. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=738765602982710&id=100005478302156 2.…
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic
  • 0 comments