grzegorz_b (grzegorz_b) wrote in peaceinukraine,
grzegorz_b
grzegorz_b
peaceinukraine

Цей день в історії

1501 - народився Григорій XIII, Папа Римський, який ввів у всіх католицьких країнах григоріанський календар.

1859 — народився Еліезер Бен-Єгуда (Лейзер-Іцхок Перельман), єврейський філолог, лінгвіст, громадський діяч, «батько» сучасного івриту (пом. 1922).

1910 - в Києві народився Гліб Лозино-Лозинського, український і совєццкій конструктор авіаційних і космічних двигунів. "Буран" - його розробка.

1919 — після переходу влади від Директорії до червоноармійських загонів в Житомирі та навколишніх містечках почалися єврейські погроми, що тривали тиждень.

1924 — в радянській Одеській окрузі під час різдвяних торгів відбулися єврейські погроми, які проходили під антирадянськими і антисемітськими гаслами, що перекинулися і на Ольвіополь.

1953 — президент США Гаррі Трумен оголосив про наявність у Сполучених Штатів водневої бомби.

1989 - помер Імператор Японії Сева (більш відомий як Імператор Хірохіто), 124-й японський імператор, який був при владі з 1926 року. Саме при ньому Японія стала мілітаристської країною, при ньому ж американці демілітаризованої Японію і Японія стала однією з високотехнологічних країн в світі.


Tags: цей день в історії
Subscribe
promo peaceinukraine january 8, 08:00 2
Buy for 20 tokens
1570 — Іван Грозний з військом увійшов у Новгород і почав винищення населення міста, див http://grzegorz-b.livejournal.com/587975.html і http://grzegorz-b.livejournal.com/592277.html 1654 — у Переяславі генеральна військова рада, яку скликав гетьман Богдан Хмельницький, вирішила створити…
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic
  • 0 comments