grzegorz_b (grzegorz_b) wrote in peaceinukraine,
grzegorz_b
grzegorz_b
peaceinukraine

Трохи інформації з перших рук про ціни, де брали газ і чому «не підстрахувались».

Трохи інформації з перших рук про ціни, де брали газ і чому «не підстрахувались».

Юрій Вітренко: 34% переплату за імпортний газ у березні будуть компенсовувати не українці, а Газпром.

Нагадаю, що Газпром підступно, без попередження, у період аномальних холодів, не виконав контрактні зобов'язання і не став поставляти газ. Хоч до цього сам виставив за рахунок за березень який Нафтогаз повністю оплатив.

Нафтогаз протягом фактично однієї доби повністю замістив обсяги газу від Газпрому на газ від європейських постачальників.

Ми вже пояснювали, чому не "підстрахувалися". Зокрема через те, що ціни на газ у Європі у ті конкретні дні доходили до 1 тис дол за тис куб м (а іноді і перевищували), і якщо б ми купували газ на ті дні "для підстраховки", то вся вартість газу лягла б нам на збитки, які б нам ніхто не мав компенсувати. Тому ми і не купували по 1 тис дол.

Українці проявили солідарність, відгукнулися на заклик "прикрути", зменшили споживання, що дозволило нам не відбирати газ з транзитних потоків. Ми разом показали Європі, що Україна - надійний транзитер, а Росія - ненадійний постачальник газу. Це важливо з огляду на те, що Європа має знайти в собі сили відмовитися від Північного Потоку 2.

Тепер Газпром має нам сплатити компенсацію за невиконання контрактних зобовязань щодо поставки газу у березні, про що він вже був офіційно попереджений.

За оперативними даними, середньозважена ціна газу від європейських постачальників у березні цього року перевищила ціну газу від Газпрому (після її зниження відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу) на 33,9%. Вся ця переплата буде виставлена Газпрому для компенсації.

Для України ситуація була складною. Але ми гідно з неї вийшли. Не втратили кошти (ті, хто "прикрутили", ще й додатково зекономили:). Заробили репутацію. І, головне, показали самі собі і всім навкруги, що у нас є згуртована нація яка здатна адекватно відповідати на зовнішні загрози.

Для Росії картина виглядає іншою. Не продали свій газ (який їм дівати нікуди). Мають тепер ще й компенсувати нам збитки. Показали світові свою ненадійність як постачальника газа. І що газ використовується Росією як політична зброя. Ну і що до України принаймні нинішня влада Росії може відноситися тільки як до колонії - бо як тільки міжнародний арбітраж наближає контрактні відносини між Газпромом та Нафтогазом до європейських норм, то вони відразу стають "невигідними" для Росії...

Нафтогаз України
https://www.facebook.com/NaftogazUA/posts/1674472515965860
Tags: правду говорить легко и приятно, руцкимирЪ
Subscribe
Buy for 20 tokens
Лариса Вакульницька зробила велику роботу й розшифрувала свідчення на суді колишнього міністра оборони М. Коваля. Прочитайте, хто любить уважно читати і думати. 1. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=738765602982710&id=100005478302156 2.…
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic
  • 1 comment