nactex wrote in peaceinukraine

Ідеальна держава: енергетика

Націонал-технократичній державі неодмінно потрібне стабільне джерело енергії для домогосподарств, промисловості, транспорту. Ми не повинні залежати від імпорту енергоресурсів та цін на нафту і газ.

Під катом — порівняння різних видів енергії та способів вирішення енергетичних проблем України.

Для роботи ТЕС потрібне вугілля, мазут або природний газ. Всі ці ресурси не безкінечні. Ще гіршою ситуацію робить використання імпортних енергоресурсів. Ми можемо ще деякий час користуватись ТЕС, але зволікати з пошуком кращих альтернатив не можна.

Для роботи ГЕС потрібні великі водойми, а зиску це дає незрівнянно мало. Весь Дніпро (і не тільки) у водосховищах та дамбах ГЕС. Заради цього затоплені мільйони квадратних кілометрів родючих земель і навіть легендарні дніпровські пороги, оспівані Шевченком, крізь які козаки пробивались на Січ. Але попри це гідроенергетика дає менше 10% від потреб країни в електроенергії, тому цей вид енергії не може претендувати на спосіб вирішення енергетичних проблем України.

Ще гірше для заміни ТЕС підходять сонячні панелі та вітряки. Ключова проблема — нестабільність. Сонячні панелі залежать від часу доби, пори року (коротший-довший день), погоди (хмарність суттєво знижує виробництво енергії). З українським кліматом сонячні панелі практично придатні хіба що на Одещині та в Криму, і то лиш вдень! Вітрові генератори залежать від вітру, і в штиль нічого виробляти не будуть. Вітряки та сонячні панелі можна використовувати як допоміжне джерело енергії, але вони аж ніяк не зможуть повністю замінити ТЕС.

Найкращим видом енергії з вже наявних в експлуатації є АЕС. Порівняно недорога екслуатація, висока потужність та стабільність, здатна претендувати на повну заміну ТЕС. Уранові родовища в Україні є. Більше того: мирний атом межує з воєнним, а в світлі війни та окупації частини території в України гостро назріла необхідність у відновленні ядерної зброї.

Проблема і мирного атому, і воєнного одна: треба створити потужності для збагачення урану. Природній уран — це на 99% ізотоп уран-238 і лиш 1% уран-235. Для традиційних водно-водяних реакторів, які працюють на українських АЕС, треба збагачення до 5%  урану-235, для атомної бомби — 90%.

Зараз в Україні, після 27 років влади комуністів, кримінал-олігархату та осіб “фінансової” національності, залишилось лиш видобування урану та первинне збагачення. Дозбагачення відбувається в Росії. Частково паливні елементи на українські АЕС постачаються з США, але за це задоволення треба платити. Ми повинні розуміти, що залежність від США не набагато краще, ніж від Росії. Обидві ці імперії — антинаціональні утворення, яким не вигідна Україна, як наддержава. Щоб піднятись з рівня вбогої неоколонії (не важливо чиєї), ми повинні налагодити власне збагачення урану і для мирного атому, і для ядерної зброї.

Тут нас можуть виручити реактори на швидких нейтронах. Вони мають купу переваг проти традиційних водно-водяних реакторів на теплових нейтронах:

1. Працюють на металевих теплоносіях. Це може бути натрій, ртуть або свинець. Найдоцільнішим, скоріш за все, буде натрій, через кращу придатність для реактора і доступність (згадуємо шкільну хімію: натрій можна отримувати електролізом столової солі NaCl, яка в Україні видобувається у великих обсягах). Металевий теплоносій не закипить, як вода в реакторі при аварії в Чорнобилі.

2. В водяних реакторах для недопущення закипання води тиск в первинному контурі сягає більше 100 атмосфер. А в первинному контурі реактора з металевим теплоносієм тиск 1 атмосфера. Це означає набагато менші вимоги, масу та витрати матеріалу для корпусу реактора.

3. Реактор на швидких нейтронах можна завантажувати незбагаченим ураном, а у відходах такого реактора отримувати плутоній-239. Цей ізотоп плутонію є повноцінним замінником урану-235 і для традиційних водно-водяних реакторів, і для ядерної зброї.

4. Розмір активної зони реактора на швидких нейтронах значно менше. Він може вкластись навіть в залізничний габарит. На основі такого реактора можна робити атомні котли розміром з залізничний вагон. Вже існуючий реактор на швидких нейтронах БОР-60 має теплову потужність 60 мегаватт. Активна зона має висоту 45 см і діаметр 40 см. Реактор навіть більшої потужності легко поміститься в залізничний габарит.

Теоретично атомний котел в габариті залізничного вагона може давати теплову потужність 200 мегаватт у вигляді пари високого тиску, з якої турбіна з генератором створить 60-80 мегаватт електричної потужності. 16 атомних вагонів-котлів здатні замінити стандартний реактор ВВЕР-1000 (теплова потужність 3200 мегаватт, електрична 1000).

1 — постачання води

2 — забір пари на турбіну

3 — водяна пара високого тиску

4 — нагрівач води парогенератору

5 — насос контуру з теплоносієм

6 — забір тепла з реактора

7 — активна зона

8 — системи управління реактором

Ядерна реакція відбувається в активній зоні реактора, що призводить до виділення тепла у великих кількостях. Все це відбувається в первинному контурі, заповненому рідким натрієм. Радіоактивність за його межі не виходить.

Реактор знаходиться посередині вагону, а з двох кінців стоять парогенератори. Між реактором та парогенераторами теплообмін здійснюється через труби з теплоносієм (другий контур). Кожен парогенератор має свою незалежну систему забору тепла від реактора. Це суттєво підвищує надійність системи.

Сам атомний котел не має турбін для виробництва електроенергії. По суті це високопотужний кип’ятильник, який може місяцями (або навіть роками) давати пару високого тиску без дозаправки. Його можна підключити до парових турбін ТЕС або іншого споживача пари високого тиску. Переобладнати ТЕС під використання атомних котлів не важко. Достатньо зробити залізничні стійла для атомних котлів з підведенням води та забором пари на турбіну ТЕС. Конструкція парових турбін, генераторів, електропідстанцій при цьому не потребує ніякої доробки. Традиційний неатомний котел, де спалюється вугілля/мазут/газ, можна залишити як резервний або запускати в пікові години, якщо атомного котла недостатньо.

Після відпрацювання палива (кожні кілька місяців або років) атомний котел вивозиться залізницею в спеціалізований цех для обслуговування та заміни паливних елементів. Ще одна вагома перевага стандартних портативних атомних котлів — взаємозамінність. Коли один котел забрали на обслуговування, на його місце з таким самим успіхом можна поставити інший.

Націонал-технократ бачить вирішення енергетичних проблем України в масовому виробництві атомних вагонів-котлів на реакторах на швидких нейтронах. А яким його бачить Ахметов, який паразитує на теплоенергетиці України? Яким його бачить Бабаков Олександр Михайлович?

Російський державний і політичний діяч, олігарх, депутат Державної думи Росії VI скликання від «Єдиної Росії», член комітету Держдуми з міжнародних справ, голова думської комісії з правового забезпечення розвитку організацій оборонно-промислового комплексу РФ. Спецпредставник Президента РФ по взаємодії з організаціями співвітчизників за кордоном. Довірена особа Путіна.

Це не заважає йому бути мажоритарним акціонером низки українських енергетичних підприємств, у тому числі «Київобленерго», «Одесаобленерго», «Житомиробленерго», «Севастопольенерго», «Кіровоградобленерго», «Чернівціобленерго», «Миколаївобленерго», «Рівнеобленерго», «Закарпаттяобленерго», «Херсонобленерго». Всі належать його компані VS Energy — платіть, українці, за світло, ваші гроші підуть до кишені довіреної особи Путіна! Також він є власником київського готелю «Прем'єр-палас», ялтинського готелю «Ореанда». А ще він замішаний в рейдерських захопленнях низки підприємств на території України, серед яких готелі Русь, Славутич та Либідь в Києві, готель Юність в Одесі, ТРК Метроград і ТРК Метрополіс в Києві.

Ані президент Порошенко, ані міністр МВС Аваков, ані голова СБУ Грицак не мають нічого проти того, щоб така особа мала у своїй приватній власності левову частку енергетики України. Ну депутат держдуми РФ, ну член Єдиної Росії, ну довірена особа Путіна — і що з того? Займається рейдерством — а що тут такого страшного?

На словах Росія для нинішньої влади — лютий ворог, але на ділі це не заважає “нашим” олігархам та можновладцям мати теплі партнерські стосунки з людьми Путіна. З такою владою ми приречені на роки АТО ООС БДСМ на Донбасі з договорняками, піддавками і підставами, а в решті країни — подальше гниття та розпил залишків потенціалу держави. Єдине що може врятувати країну — повне усунення кримінал-олігархату від влади і встановлення влади націонал-технократів!

promo peaceinukraine february 24, 2018 13:00 1
Buy for 20 tokens
Лариса Вакульницька зробила велику роботу й розшифрувала свідчення на суді колишнього міністра оборони М. Коваля. Прочитайте, хто любить уважно читати і думати. 1. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=738765602982710&id=100005478302156 2.…

Error

Anonymous comments are disabled in this journal

default userpic

Your reply will be screened

Your IP address will be recorded