Бланка Бьянка (blanka_byanka) wrote in peaceinukraine,
Бланка Бьянка
blanka_byanka
peaceinukraine

УКРАЇНА ЗА РІК ПІДНЯЛАСЯ НА 5 ПУНКТІВ В РЕЙТИНГУ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ КРАЇН СВІТУУкраїна за рік піднялася з 59 на 54 місце в рейтингу конкурентоспроможності країн світу за версією Міжнародного інституту управлінського розвитку в Швейцарії (International Institute for Management Development).

Про це йдеться у дослідженні IIMD.

У рейтингу глобальної конкурентоспроможності, який складається з 1989 року, представлено 63 країни світу. Автори рейтингу оцінюють конкурентоспроможність по 20 параметрах, розділених на чотири категорії (індекси): ефективність економіки, ефективність уряду, ефективність бізнесу та інфраструктура.

Самі параметри, в свою чергу, складаються більш ніж з 300 різноманітних змінних - від внеску у світовий ВВП, цін на бензин і рівня податкових ставок до вартості капіталу, прозорості державної політики та відкритості національної культури для іноземних ідей.

Україна в цьому році наздогнала в рейтингу Словаччину, яка перебуває на 53 місці.

З пострадянських країн найвище в рейтингу знаходиться Литва - на 32 місці. Казахстан - на 34 місці. Слідом за ним на 35-му місці йде Естонія. Росія займає 45-й рядок.

Сінгапур через десять років повернувся на вершину рейтингу найбільш конкурентоспроможних економік світу.

Сполучені Штати надовго на першому місці не затрималися, відкотившись на третю позицію. Другий рядок, як і роком раніше, зайняв Гонконг.

Сінгапуру допомогли розвинена технологічна інфраструктура, кваліфіковані робочі руки, сприятливе законодавство про імміграцію та ефективність при створенні нових підприємств.

У десятці найбільш конкурентоспроможних економік вперше опинилися дві близькосхідні країни - Катар (10 місце) і ОАЕ (5 місце). Ще три роки тому вони перебували, відповідно, на 13-й і 15-й позиціях.

"Тепер ОАЕ посідає перше місце в світі за ефективністю бізнесу, перевершуючи інші економіки в таких областях, як продуктивність праці, цифрова трансформація і підприємництво", - йдеться в релізі IIMD.

США, протримавшись рік на вершині рейтингу, опустилися на третю сходинку. Імпульс, який дала було податкова реформа Дональда Трампа (зниження податків на бізнес), "судячи з усього, вичерпався", пояснює IIMD.

Хоча США утримують перше місце в світі за ефективністю інфраструктури і макроекономічними показниками, конкурентоспроможність американської економіки постраждала через зростання цін на паливо, ослаблення високотехнологічного експорту і коливань курсу долара.

Звідси

Tags: Україна, в Мире
Subscribe

promo peaceinukraine march 15, 15:56 5
Buy for 20 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments