orehov_1978 (orehov_1978) wrote in peaceinukraine,
orehov_1978
orehov_1978
peaceinukraine

 • Mood:

Безпрецедентний випадок: Посольство США подякувало СБУ за міцну співпрацю

Працівники Служби безпеки України (СБУ) провели масштабну операцію з блокування роботи міжнародного хакерського угруповання.
Як розповів на брифінгу 16 липня тимчасовий виконувач обов'язків глави СБУ Іван Баканов, правоохоронці нейтралізували діяльність великого злочинного угруповання, що надавало послуги у прихованій мережі інтернет-з'єднань Darknet.
За його словами, угрупування організував громадянин України Михайло Ритіков (Тітов), 1987 року народження.
"Сьогодні угруповання Ритікова налічує близько 10 учасників і десятки поплічників і посередників у низці країн світу. Тисячі клієнтів ОЗУ стурбовані тим, що в наших руках опинилися сотні терабайт даних, які можуть стати доказами у сотнях кримінальних справ в усьому світі. За нашими оцінками, може йтися про 40% російськомовного сегмента Darknet", – зазначив Баканов.
Він додав, що тільки у США стосовно Ритікова висунуто звинувачень у середньому на 50 років ув'язнення.
Зі свого боку в.о. начальника Департаменту кіберзахисту СБУ Микола Кулешов розповів, що ОЗУ Ритікова з 2007 року надавала віртуальні послуги хакерам та іншим злочинцям, створюючи їм умови для безперешкодного здійснення протиправної діяльності у мережі Інтернет.
За даними українських правоохоронців, у США розслідують три кримінальні справи, за якими Ритіков звинувачується у шахрайстві, несанкціонованому втручанні, крадіжці персональних даних та низці інших злочинів за американським кримінальним законодавством.
"ФБР його розшукує близько 10 років і готове затримати, якщо він потрапить на територію США", – зазначив Кулешов.
Ритікову і ще одному члену угруповання в рамках кримінального провадження оголошено підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, а Печерський районний суд Києва вже обрав запобіжний захід – домашній арешт.
Пан Кулешов зазначив, що в ході обшуку на території приватного будинку поблизу Одеси були знайдені дата-центр із резервним автономним джерелом електроживлення, охороною, потужними каналами доступу до інтернету. Всього правоохоронці вилучили близько 150 серверів, на яких розміщувалися тисячі хакерських ресурсів.
За даними правоохоронців, дослідження мережевого обладнання та оцінка діапазонів IP-адрес, які використовуються угрупованням, вказує щонайменше на три автономні системи, зарезервовані за підприємствами Російської Федерації.
"З огляду на контррозвідувальний режим, що існує в РФ, а також технологічні особливості організації та побудови систем СОРМ-3, володіння і керування цим номерним ресурсом з боку угруповання Ритікова не могло відбутися без контролю і прикриття російських спецслужб", – зазначив Кулешов.
Слід зазначити, шо це беспрецедентний випадок коли Посольство США офіційно (у Твітері) подякувало СБУ за за міцну співпрацю.
Tags: США, Украина, гарні новини, интервью, расследование
Subscribe
promo peaceinukraine february 24, 2018 13:00 1
Buy for 20 tokens
Лариса Вакульницька зробила велику роботу й розшифрувала свідчення на суді колишнього міністра оборони М. Коваля. Прочитайте, хто любить уважно читати і думати. 1. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=738765602982710&id=100005478302156 2.…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic
 • 0 comments