Бланка Бьянка (blanka_byanka) wrote in peaceinukraine,
Бланка Бьянка
blanka_byanka
peaceinukraine

Реванш в Украине набирает обороты

Я слежу за публикациями Уляны Супрун. Это не просто всесторонне развитая личность, пишущая интересные вещи. Это очень компетентный в своей сфере человек. Её приезд в Украину - это подарок, выигрыш в лотерею, джек-пот, потому что она начала разгребать авгиевы конюшни в украинской медицине и серьёзно бороться с творящимся там мракобесием. До Майдана медицина в Украине была одним из крупнейших коррупционных схем в Украине с монопольными закупками лекарств по многократно завышенным ценам, с огромными откатами в карманы чиновников, с ужасным образованием в вузах, с покупкой дипломов и больницами, заполненными врачами, не понимающими, что они, вообще, там делают. Уляна и её команда начали работу, да так, что появилась надежда на изменения, чтобы хотя бы через несколько лет врачи, приняв пациента в больницу, проверяли все записи и не прописывали лекарства, которые ему противопоказаны.

Пару часов назад вышла публикация Уляны на ФБ об увольнении ОЛега Петренко, начальника Службы Охраны Здоровья.

На вчорашньому засіданні Уряд Гончарука звільнив Олега Петренка з посади очільника Національної служби здоров’я. Нагадаю, що Олег вирішив піти через відмінні цінності з керівництвом Міністерства охорони здоров’я та профільним комітетом та через те, що нова команда, що працює над трансформацією, постійно намагається знайти прості рішення складних проблем. http://bit.ly/34Q9rZd

Звільнення Олега свідчить про те, що загрози для продовження трансформації системи охорони здоров’я абсолютно реальні та ігнорувати їх далі просто небезпечно. Олег був одним із ідеологів трансформації, власноруч створив нову інституцію НСЗУ Національна служба здоров'я України та сформував потужну команду, яка за вкрай короткі терміни розгорнула процес укладання договорів із медзакладами. Запустити нову систему фінансування на первинці вдалося, хоча всі довкола казали, що це неможливо.

За трохи більше, ніж рік роботи, НСЗУ змогла запустити перший контакт-центр, розробила важливі нормативні документи для трансформації системи. Реімбурсація та електронні рецепти для програми “Доступні ліки” — це також досягнення цієї команди. Більше про те, що зробив Олег Петренко та його команда можна прочитати тут: http://bit.ly/34Q9rZd

На тлі цієї новини особливо сумно виглядає інша — про чергове поновлення Катерини Амосової на посаді ректорки НМУ імені Богомольця. Нагадаю, що Амосова була звільнена за порушення та невиконання умов контракту. Але вона два роки поспіль намагалась поновитися та не соромилась використовувати всі доступні їй засоби — у тому числі тітушок і погрози. Вони з чоловіком втратили за цей час занадто багато вже звичних потоків і будь-що намагались їх повернути.

Але усе це є “логічним” продовженням дій або ж часто навпаки — бездіяльності міністра охорони здоров’я протягом уже трьох місяців на цій посаді.

▪️Міністр охорони здоров’я проводить зустрічі з так званими представниками “медичної еліти”. Вони регулярно з’являються в МОЗ, як і представники фейкових благодійних фондів та “посланці” Раїси Богатирьової. Усе це — люди, із якими має бути соромно перебувати в одному приміщенні та сидіти за одним столом.

Зустрічі міністра із ними є сигналом для всіх тих, хто десятиліттями наживався на платниках податків, пацієнтах та студентах, що старі правила договірняків і відкатів повернулися, і що відповідальності за це не буде. http://bit.ly/34BE0BM , http://bit.ly/34ABY4X

▪️Радниками міністерки вже встигли побувати і представник української фарми зі школи “відривання башки” (http://bit.ly/2OE0dcV), і людина, що відбілювала репутацію колишнім регіоналам, і лікарка, яка декларує гонорари від фармвиробника, а потім пропонує внести ці ліки до державних закупівель.

▪️Коридорами МОЗ України ходять невідомі, які погрожують співробітникам та заважають їм виконувати свою роботу. http://bit.ly/2L9yWg4

▪️Також добре пам’ятаємо, як колишній заступник міністра “пропонував звільнитись” директорам директоратів, які заважали йому саботувати трансформацію. http://bit.ly/2q7Ev7F

▪️Якщо позбутися незручних Iryna Lytovchenko та Оксана Сухорукова не вдалося, то із державним секретарем Artem Yanchuk впоралися. Його цинічно звільнили під час перебування у відпустці по догляду за дитиною та призначили в.о. Інну Солодку, яка до цього очолювала департамент однієї з найбільш корумпованих державних установ — Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. Крім того, вона — колишня колега Андрія Пивоварова — очільника юридичної служби МОЗУ при Раїсі Богатирьовій. http://bit.ly/2R6hDQM Попри обіцянки знайти професійну людину, саме Солодка перемогла на конкурсі, і невдовзі буде призначена на посаду державного секретаря МОЗ України.

▪️Натомість у команді міністра знайшлося місце для людини, організація якої роками отримувала мільйони від фармацевтичного бізнесу. Вчора Дмитро Коваль був призначений заступником міністра охорони здоров’я.

http://bit.ly/2OPUMr8
http://bit.ly/2DONKN4
http://bit.ly/3886g0Y

▪️У вересні співробітників міністерства, які відразу дали зрозуміти, що не будуть домовлятися та шукати компроміси, лякали черговим аудитом ефективності. Політичне керівництво МОЗ обіцяло звільнити тих, хто лише пише пости, але не виконує свої посадові. Уже — грудень. Ніхто досі не чув про жодні результати аудиту.

▪️Бачимо, що в Міністерстві відбувається лише імітація роботи. Міністр не проводить наради зі своїми заступниками, колектив не розуміє пріоритетів та не знає про плани керівництва, співробітники міністерства не розуміють, що робити. Очевидно, це призводить до того, що люди йдуть — ті, хто пройшли складні конкурси та мали мотивацію працювати в оновленому МОЗі.

У своїх інтерв’ю очільниця МОЗ всіляко запевняє, що трансформації нічого не загрожує, а всі закиди у свій бік називає абсолютно безпідставними. Але навіть поверховий аналіз подій останніх трьох місяців свідчить про зворотне. Не можна в союзі з корупціонерами і злочинцями втілити зміни, які позбавляють їх впливу та загрожують їхньому "благополуччю".

Цей перелік провалів не є вичерпним. Але його цілком достатньо, аби президент Володимир Зеленський та Офіс Президента України нарешті зацікавилися сферою охорони здоров’я так само, як і темою ручного зниження тарифів та нарешті повернули здоров’я нації до державної адженди.

Адже #УрядТехнократів та Олексій Гончарук - Прем'єр-міністр України закладають основи згортання трансформації системи охорони здоров’я — байдуже свідомо чи ні. І наслідки такої провальної політики у сфері охорони здоров’я відчуватимуть мільйони українців, але це досі не надто турбує ані президента, ані прем’єра.

Отсюда

И вот как отреагировала на это наша власть.
Они просто убрали упоминание о работе Уляны и её помощников с сайта Министерства Охраны Здоровья. Просто не было ничего... Вам показалось..."Щойно дізналися, що з сайту Міністерство охорони здоров'я України зникли всі згадки про нашу команду — мене і моїх заступників — Павло Ковтонюк (Pavlo Kovtonyuk), Oleksandr Linchevskyy, Olga Stefanishyna та Роман Ілик. Політичне керівництво МОЗ наказало видалити всі відповідні матеріали.

Це сталося за кілька годин після того, як на моїй сторінці вийшов допис із аргументованою критикою дій та бездіяльності команди Міністерства охорони здоров’я та політики #УрядТехнокартів у сфері охорони здоров’я. Це дійсно дуже зріла реакція дорослих людей, які взяли на себе зобов’язання розвивати та змінювати країну.

Схоже, політичне керівництво намагається не лише зупинити трансформацію системи охорони здоров’я, а й стерти згадки про роботу сотень людей, які три роки працювали над створенням нової системи з прозорими правилами та пацієнтом в центрі уваги. Але якщо видалити новину можна кількома кліками, то трансформація вже працює, мільйони українців вже мають доступ до якісної медицини, а десятки тисяч лікарів гідні умови роботи.

Жодній політичній команді не під силу стерти історію, як і зупинити зміни, час яких настав."

Отсюда

Очень больно видеть, как шанс на перемены уменьшается и исчезает. Что ж, выбор большинства.

Tags: #УрядТехнокартів, #УрядТехнократів, Україна, наболело, реваншизм
Subscribe

Recent Posts from This Community

 • хоры уже поют

  Ein Volk, Ein Reich, Ein Fuhrer в переводе с русского на немецкий это значит: ”Одна страна, одна семья, одна Россия”…

 • только хорошие новости, давайте жить дружно

  Спикер канадского парламента, который пригласил украинского националиста, воевавшего против СССР, в парламент на встречу с Зеленским ушел,…

 • обычная уголовщина

  15-летний ублюдок избил в СИЗО подозреваемого в совершении преступления. Бил ногами по голове и груди. Российские власти узнали об этом ещё…

promo peaceinukraine march 15, 2021 15:56 16
Buy for 20 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment