orehov_1978 (orehov_1978) wrote in peaceinukraine,
orehov_1978
orehov_1978
peaceinukraine

Реформа СБУ: що пропонують змінити президентським законопроектом


У Службі безпеки України розказали про основні новації, які пропонуються у президентському законопроекті про реформу спецслужби.
Деталі:
Основними новаціями законопроекту є те, що він розмежовує компетенції СБУ з іншими структурами сектору безпеки. Служба відмовиться від невластивих їй функцій.
СБУ не займатиметься боротьбою з економічною злочинністю, проте зосередить увагу на захисті об’єктів критичної інфраструктури.
Відбудеться демілітаризація СБУ з впровадженням її гнучкої структури. Служба зосередить свою увагу на контррозвідувальній протидії загрозам державній безпеці, кібербезпеці, боротьбі з тероризмом, захисті державної таємниці тощо.
Також передбачається істотне посилення інформаційно-аналітичної складової у діяльності СБУ, перехід від реактивного підходу в роботі до проактивного та ризик-орієнтованого.
Відбудеться поступове скорочення чисельності СБУ: з 27 тис. до 15 тис. осіб у мирний час і до 20 тис. в особливий період.
При цьому рівень соціального забезпечення співробітників, їх грошове забезпечення буде підвищене до рівня НАБУ, ДБР та інших новостворених антикорупційних органів.
Також законопроектом планується посилення парламентського та громадського контролю над діяльністю Служби безпеки України.
Ініціатором подання виступив Зеленський, але сам законопроект було підготовлено на базі документа, що розробили фахівці СБУ і подали до Офісу президента у жовтні 2019 року, де він доопрацьовувався в форматі засідань робочої групи.

Tags: Україна, поддержка Украины, политика, помощь
Subscribe
promo peaceinukraine february 24, 2018 13:00 1
Buy for 20 tokens
Лариса Вакульницька зробила велику роботу й розшифрувала свідчення на суді колишнього міністра оборони М. Коваля. Прочитайте, хто любить уважно читати і думати. 1. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=738765602982710&id=100005478302156 2.…
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments