orehov_1978 (orehov_1978) wrote in peaceinukraine,
orehov_1978
orehov_1978
peaceinukraine

Інформаційна операція Кремля на релігійному фронті


В дампі пошти кремлівського чиновника Бориса Рапопорта є матеріали, які свідчать про розгляд в Кремлі можливості використання майданчику УНІАН-Релігії для здійснення російської інформаційної агресії
Ініціатором виступив Владимир Легойда, який з 2015 року в РПЦ керує відділом по взаємовідносинам з суспільством і ЗМІ, а також останнім часом виконує обов’язки керівника прес-служби Гундяєва.

Через тиждень знов дублює цей лист і пише про готовність їх контрагентів. Нагадаємо, що в Україні окуповано Крим, в цей час іде активна війна, вже місяць як захоплено Слов’янськ та інші міста на сході, весь світ дізнався про порєбрік та Гіркіна й Безлера, а в самому центрі Києва хтось готовий взаємодіяти з російським агресором.

Давайте розглянемо документ, який надіслав Легойда.
В документі надані відомості про релігійний проєкт інформаційної агенції УНІАН про життя конфесій в Україні, започаткований у 2009 році, його цільову авдиторію, особливості розповсюдження інформації, тематику публікацій. Окремо надається пояснення, що 80-90% матеріалів присвячено УПЦ МП та РПЦ.
І найцікавіша для нас частина документу – про можливості для партнерів проєкту. А вони є великими та нічого спільного з журналістикою та етикою журналістської діяльності не мають. Зауважимо, що частина цих “можливостей” стосується релігійного проєкту, інші безсоромно пропонують розміщувати джинсу на головній сторінці УНІАН – в новинах, інтерв’ю.
Закінчується документ наданням контактних даних та прізвищами керівників УНІАН та УНІАН-Релігії:

Повний текст документу:
УНИАН-Религии_02_05_2014Завантажити
В червні Легойда продовжує інформувати Рапопорта про УНІАН-Релігії, надсилає звіт, в якому вказано, що з 1 по 24 червня вийшло 97 матеріалів, присвячених УПЦ МП і РПЦ.
отчет-06.2014_ред2Завантажити

Тема УНІАН зустрічається в дампі пошти Рапопорта ще раз, 1 липня надійшов лист з аналітичною довідкою про УНІАН-Релігії від, як показують метадані документа, російської компанії “Медиалогия“, яка є розробником автоматичної системи моніторингу та аналізу ЗМІ та соціальних мереж.

В звіті вказано про невисоку ефективність використання цього медіамайданчику для російських публікацій.
Аналитическая_справка_по_УнРЗавантажити
Наразі проєкт УНІАН-Релігії вже закрито, але на цьому прикладі стає зрозумілим як з’являються ворожі меседжі в наших ЗМІ, як функціонують механізми здійснення перманентної інформаційної агресії росії. Якщо наші ЗМІ готові продаватися, про що ведуть переговори з ворогом навіть в період здійснення ним військових операцій на території нашої держави, то яка при цьому може бути інформаційна безпека? Джерело

Tags: ДНР/ЛНР, Россия, Україна, армия РФ в Украине, война, поддержка Украины, разоблачение, расследование, религия, руцкимирЪ
Subscribe

promo peaceinukraine march 15, 15:56 8
Buy for 20 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments